GENEL, İADE ve DEĞİŞİM KOŞULLARI

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Tüm ücretler Türk Lirası ile belirtilmiştir. Ücretler bildirimde bulunulmaksızın muhtelif zamanlarda değiştirilebilir. Gönderim adresinize bağlı olarak ilgili ülke ve yerel yönetmeliklerle uyumlu olacak şekilde toplam ödenmesi gereken meblağa satış vergisi dâhildir.

Siparişiniz varış yerine ulaştığında uygulanacak olan ithalat harç ve vergilerine tabi olabilir. Bu ücretler hususunda kontrol sağlayamadığımızı ve tutarları öngöremediğimizi lütfen dikkate alınız. Varış yerinde doğan bu gibi satış ve ithalat vergileri ürün fiyatına dahil olmadığından bu gibi ücretlerin ödenmesinde tarafınız sorumlu olacaktır.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

8.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir.

Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir.

Müşteriye Özel olarak hazırlanan / dikilen ürün/ürünlerin sipariş iptali mümkün değildir.

 

Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır.

Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

İade hakkının bu bölümde belirtilen hükümlerle uyumlu olarak kullanılması durumunda, iade edilen ürün için ödenen ücret tarafınızı iade edilecektir. Hükümlerle uyum sağlanmaması durumunda, ödediğiniz ücretin geri ödemesini alma hakkınız olmayacaktır.

CAYMA HAKKI:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET: VRS ORGANİZASYON DANIŞMANLIK VE REKLAM İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LTD.ŞTİ

ADRES: YAKUT CD.32 ADA.SEDEF 14 D:2 ATAŞEHİR İSTANBUL

EPOSTA: info@deerdef.com

TEL: 0216 456 35 76

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ ya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler ve İade Koşulları” hükümleri çerçevesinde kabul edilebilir olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

  1. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

18.İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:

Satın aldığınız ürünlerin iadesi için öncelikle info@deerdef.com adresine sipariş numaranızı ve iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin bilgilerini bize iletiniz. Sonrasında siparişiniz ile birlikte gönderilen iade formunu eksiksiz olarak doldurarak iadenizi ALICI’ya ait olarak belirtilen adresimize gönderebilirsiniz. Faturanızın aslını ve doldurmuş olduğunuz İade İşlem Formu’nu iade paketinizin içine koymayı unutmayınız.

Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır. Taksitli ödemelerde geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.

Siparişinizdeki ürün ya da ürünleri iade etmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir:

  • Ürünler orijinal kutusunda ve ambalajı zarar görmemiş şekilde iade edilmelidir.
  • Ürün/ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Ürün/ürünlerin etiketleri kesinlikle ürün üzerinde ve zarar görmemiş durumda olmalıdır.
  • Müşteriye Özel olarak hazırlanan ürün/ürünlerin iadesi ve değişimi mümkün değildir.

 

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

 

İADE VE DEĞİŞİM KARGO ÜCRETİ

Deerdef /VRS Organizasyon Danışmanlık tarafından gönderilen kargonun ücreti firma tarafından karşılanmaktadır.

İade veya değişim için gönderilen kargonun ücreti ise ALICI tarafından karşılanmaktadır. Bu işlemlerin aynı kargo şirketi ile geri yollanması ALICI’ya ait olacaktır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler ve müşteri tarafından özel sipariş edilmiş olması durumunda iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ve ürün hazırlıklarına ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
Ürünlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, etiketlerinin koparılmamış, bozulmamış, kullanılmamış , giyilmemiş, parfüm veya kuru temizleme tarzında uygulamalar görmemiş olması gerekir. Aksi durumda, SATICI tarafından para iadesi yapılması mümkün değildir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Bu işlem Ödeme Hizmet Sağlayıcı IYZİCO üzerinden gerçekleşmektedir.

BAĞLAYICI SÖZLEŞME

Sipariş onayı, Kullanım Şartları ve Diğer ilkeler, taraflarımız arasında nihai ve tamamlanmış sözleşme olarak kabul edilir.

İşbu satıştan kaynaklanan anlaşmazlıklarda ve Satış Şart ve Koşullarına Türk Hukuku uygulanacaktır ve bu uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.